
Budai Barangolások, Pesti Séták
Az ember legnemesebb hódítása
- a ló
Lótenyésztés, lóversenyzés története
A ménesbirtokok lovakkal látják el a hadsereget, de a rendőrség számára is tenyésztenek lovakat. Sétánk során megtudjuk hogyan alakult ki hazánkban a tudatos lótenyésztés? Hol voltak lóversenytereink, kik voltak híres versenylovaink? Végül megtekintjük hol teszik meg tétjeiket a pesti turf szerelmesi.
Útvonal: Rendőrség-történeti Múzeum - Nemzeti Lovarda – Ügető - Kincsem Park


Mesél a Batthyány erdö
Több mint kétszáz évvel ezelőtt a Városerdő helyén – ahogy akkoriban a Városligetet nevezték - egy nagy mocsaras terület volt. Ki gondolta volna, hogy helyén egy csodás mesebeli kastély lesz, melyet tó ölel körül? Barangolásunk során megismerik a Gundel étterem történetét, állatkerti érdekességeket, Széchényi fürdő forrásait, Vajdahunyad vára titkait és hogy vajon mit rejt a „Fuit” feliratos síremlék…

Pepita báró sugárútja
Báró Podmaniczky Frigyes a Fővárosi Közmunkák Tanácsa alelnökeként sokat tett Budapest fejlesztéséért. Szívügye volt a belváros sugárútjának kiépítése, ahol sétánk során fővárosunk legszebb építészeti alkotásaiban gyönyörködhetünk. A XIX. századi pesti arisztokrácia és nagypolgárság életének megismerése mellett, a ma is lüktető Andrássy út intézményeinek mindennapjaiba is bepillantást nyerhetünk.
I. séta Andrássy út 1. – Nagymező utcáig-épületbejárásokkal
II. séta Oktogontól – Bajza utcáig-épületbejárásokkal
III. séta Bajza utca – Hősök tere- épületbejárással
Pesti Séták

Mágnások és paloták
Milyen élet zajlott a középkori városfalon kívüli mai Józsefváros területén? Sétánkon aMágnásfertály épületeinek és egykori lakóinak történetét, legendáitmeséljükel. Megtudhatják, hogy Festetics, Károlyi, Zichy és a többi arisztokrata család miért pont ide építtettemegpalotáit a kor neves építőmestereivel. /Épületbejárással/
Útvonal: Nemzeti Múzeum – Bródy Sándor utca 2-16-ig – Pollack Mihály tér– Múzeum utca 5-17-ig – Ötpacsirta utca 2.

Nem a falnak beszélünk,
Önöknek mesélünk
Sétánk során a budavári Polgárnegyed titkainak nyomába eredünk. Barangoljunk együtt a megfiatalodott öreg házak között, közben elmeséljük, mi célt szolgáltak a kapualjak ülőfülkéi, amelyekhez hasonló nem sok városban akad Európában. Vajon hol bujkálnak az egyfejű-kéttestű különleges oroszlánok, és mit jelez a falon átrepülő apáca?



Séta a Duna-korzó vonalán
Az 1838-as árvíz után Reitter Ferenc hozzákezdett a dunai rakpartok kiépítéséhez. A Dunától elhódított, feltöltött területen szállodák épültek, alsó szintjükön éttermekkel, kávéházakkal, a terek összekötésével létrejött a Duna-korzó.
Útvonal: Széchenyi István tér- Eötvös tér- Vigadó tér- Petőfi tér- Március 15. tér - Belvárosi Plébánia Templom
Épületlátogatás : Magyar Tudományos Akadémia aulája és a Művészeti Terem, Pesti Vigadó aulája, Belvárosi Boldogasszony templom története és belső tereinek megtekintése
A templom látogatása díjköteles 2016. október 1- től, nyugdíjasoknak 700,-/fő. A vezetésért nem kell külön fizetni, mert a templomban tarthatok én is tájékoztatást.
Ez a séta csak hétfő és pénteki napokon van.
Kultúr-sziget az egykori Gyár utcában
Az 1700-as évek elején a mai Terézvárost Felső Külvárosnak nevezték. Ezen a területen kerteket, majorságokat alakítottak ki. Itt létesült az első pesti selyemgyár, majd a környékre telepítették a XIX. századi nagy gyárak üzemeiket. Az egykor kietlen terület a Belvároson kívül a legsűrűbben lakott városrészünk lett. Sétánkon kb. 300 év színes és érdekes történelmét elevenítjük fel az itt élt és alkotott hírességek élete által.
Útvonal: Jókai Mór tér - Liszt Ferenc tér – Avilai Nagy Szent Teréz Templom – Ernst Múzeum - Párizsi Nagyáruház Lotz Kávézója
Séta a Fiumei úti
Nemzeti Sírkertben
A sírkert a 19. század közepén Pest köztemetőjeként nyílt meg, először az isaszegi csata elesett honvédjeit temették ide. Ma Temető, "Nemzeti Panteon" és egy
csodálatos festői park. A magyar történelem és kultúra kiemelkedő alakjainak itt található a sírhelye.
A síremlékek jelentős része fontos művészeti emlék, híres szobrászok alkotása.
Nemzeti nagyjainkra versekkel, idézetekkel, érdekes történetekkel emlékezünk sétánkkal.